Burun Estetiği Ameliyatı – Rinoplasti - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Burun Estetiği Ameliyatı – Rinoplasti

Burun estetiği yaptırmak isteyen insanlar genellikle nefes alma problemi ile birlikte burunda şekil bozukluğu şikâyetlerini giderebilmek için estetik – plastik cerrahi doktorlarına başvurmaktadırlar. Bazı durumlarda genellikle sadece estetik rinoplasti yapılmaktadır. Erkek ve Bayan hasta sayısı genel itibariyle birbirine eşdeğer durumdadır. Hem erkeklerin hemde bayanların sıklıkla başvurduğu bir operasyondur. Amaç, doğal bir görünüme sahip olmaktır. Kusurlar giderilip doğal görünümlü burun ortaya çıkartmaktır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) için hasta muayenesi ve izlenecek süreç çok önemlidir. Operasyonun planlaması ile birlikte operasyon tekniğine karar verilir. Burun şekline göre açık veya kapalı rinoplasti tekniği uygulanır. Aynı zamanda septoplasti ve konka hipertrofisine de müdahale edilebilir. Hastaya ve doktora operasyon öncesinde bilgi vermesi açısından fotoğraflar 6 değişik kamera kullanılarak çekilir ve 3D vectra cihazı ile,  operasyonun seyrini belirleyecek bir çalışma yapılır.

Operasyonlar hastane şartlarında ve ameliyathanede yapılmaktadır. Operasyon 1,5 – 2 saat civarı sürmektedir ve hasta 1 gece hastanede yatırılıp sonrasında taburcu edilmektedir. Operasyon sonrasında ki ilk dönemde soğuk uygulama çok önemlidir. Ödem ve morlukların en minumum seviyede tutulabilmesi için gereklidir.

Burun sırtına koyulan alçı ve flaster 7 gün kalır.  Genellikle hastalarda ağrılı süreç az olmaktadır, ağrı hastadan hastaya göre farklılık gösterebilmektedir.

Operasyon sonrasında burun şeklinin tam olarak oluşması ve oturması 6 ay – 1 yıl arasında sürmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizimle info@ercandemiray.com • estetiksurgery@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz. Dr. Ercan Demiray muayenelerini, İstanbul Bağdat caddesinde ki merkezimizde gerçekleştirmektedir.