Burun Ucu Estetiği - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Burun Ucu Estetiği

Burun estetiği günümüzde, dünyada olduğu kadar Türkiye’de de en çok yapılan estetik ameliyatlarından biri haline gelmiştir. Burunda görünümden kaynaklı burun büyüklüğü, küçüklüğü, eğriliği, kemerli burun görünümü gibi genel şekil bozuklukları dışında, burun ucunda görülebilen;

  • Burun ucu uzunluğu,
  • Burun ucu büyüklüğü,
  • Burun ucu sivriliği,
  • Yuvarlak burun ucu görünümü
  • Burun ucu düşüklüğü ve
  • Asimetrik burun ucu görünümü

gibi kişileri rahatsız eden pek çok farklı görünüm nedeniyle hastalarımız bize başvurabiliyor.

Burun ucu deformitelerinden kaynaklı bize başvuran adaylar bazen, sadece burun ucundan düzelme olacak, biraz yukarı kaldırılsa yeter gibi isteklerde bulunabiliyor. Oysa ki burun ucu estetiği basit bir işlem gibi bir algı uyandırıyor olsa da, kapsamlı olarak değerlendirilmesi gereken bir estetik burun operasyonudur. Burun ucunda ki en küçük bir değişiklik, yüz ifade ve yapısını belirgin olarak değiştirecektir.

Burun ucu estetiği, normal rinoplasti ameliyatıyla karşılaştırıldığında daha kolay bir ameliyattır, doğrudur ancak burun ucunun, yüzün diğer organlarıyla olan açılarının iyi değerlendirilmesi ve planlanması gerekir. Ağız-burun açısı, burun-alın açısı, burun-elmacık kemikleri açısının kişiye özel ve çok iyi planlanması gerekir.

Burun ucu estetiği, burun ucunda bulunan yumuşak kıkırdak dokuya, burun kemiklerini kırmadan çoğunlukla müdahale edilen bir işlemdir. Kemik dokuda çoğu zaman sorun olmamakla beraber, her ikisine birden de müdahale edilebilmektedir. Burun delikleri ve burun kanat kısmında da şekil bozukluklarında düzeltmeler yapılabilir.

Kliniğimize gelen misafirlerimiz öncelikle 3D Vectra üç boyutlu simülasyon teknolojisiyle muayene edilir. Ameliyat öncesi ön görünüm ve profilden alınan burun ve burun ucu resimleri sanal ortamda değerlendirilir. Adayların yüz de, olması gereken açılara uygun olarak burun ucu kaldırılabilir, kısalabilir, uzayabilir veya asimetri düzenlenir. Burun ucu deliklerinde ki sorunlar giderilir. Tüm bu uygulamalar öncelikli olarak sanal ortamda ki görüntünüz üzerinden cerrahınız tarafından gerçekleştirilir. Cerrahınız ile birlikte sanal görüntü üzerinde sizde beklentilerinizi iletebilirsiniz. Sanal görüntülerinizin son halini belirleyip hemfikir olunduğunda muayene tamamlanır.

Burun ucu estetiği veya diğer adıyla tipplasti ameliyatlarında iyileşme süreci normal burun estetiği ameliyatlarına göre çok daha hızlıdır. Çoğunlukla kemik dokuya dokunulmadığından ve sadece burun ucu bölgesinde çalışıldığından kanama, ağrı ve morluklar normal rhinoplasti ameliyatına göre çok daha hafif ve derecesi azdır.

Burun ucu estetiği ameliyatı genellikle 45 dakika ile 1 saat aralığında genel veya bazı durumlarda lokal anestezi ile de yapılabilen ameliyatlardır.

Burun ucu estetiği ameliyatı sonrası hastanede yatışa çoğu zaman gerek yoktur.

Ameliyattan sonra 5 – 6 saat dinlenme süreci sonrası hasta genellikle taburcu edilir.

2 – 3 gün içerisinde işe başlanabilir.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizimle info@ercandemiray.com • estetiksurgery@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz. Dr. Ercan Demiray muayenelerini, İstanbul Bağdat caddesinde ki merkezimizde gerçekleştirmektedir.