Doğal Burun Estetiği - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Doğal Burun Estetiği

Burun estetiği, tüm dünyada ve ülkemizde en çok yapılan estetik cerrahi operasyonlarından biridir. Karar aşaması, adaylar için zorlu bir süreç haline dönebilmektedir. Doğal burun estetiğinin popülerliğinin nedeni, doğala yakın yapılmış bir burun estetiği ameliyatının, burnundan işlevsel ya da görüntüsü nedeniyle memnun olmayan kişilerin hayatlarında pozitif bir etki sağlayarak, bunun tüm yaşamlarını etkiliyor olmasıdır.

Burun estetiği ameliyat kararının kolay alınamamasının nedenleri,

  • Burun görünümünün burun estetiği sonrası beklenilenden farklı olabilme ihtimali
  • Nefes alma sorunlarının ortadan kalkmaması
  • Ameliyat sonrası görülebilecek morluk ve şişlik endişesi
  • Doğal burun görünümüne sahip olamama korkusu

olarak açıklanabilmektedir. Şimdi kısaca bu konulara değinelim:

Şüphesiz ki adayların en tedirgin olduğu konulardan birisidir ameliyat sonrası oluşacak görüntü. Ancak artık yeni teknolojiler bu konuda burun estetiği adaylarını rahatlatabilmektedir.

Kliniğimizde bu işlem, 3D Vectra Teknolojisi ile oluşturulan üç boyutlu yapılan tasarımla, operasyon öncesi oluşturulabilmektedir. Bu gibi teknolojiler sayesinde, cerrahınız ile birlikte operasyon öncesi, ameliyat sonrasında oluşacak yaklaşık görüntü oluşturularak, istenilen ve yüze en uygun doğal burun estetiği görünümü, estetik doktorunuzun tecrübesi eşliğinde belirlenebilir.

Yüzün merkezinde bulunan bu organın, yüzün etrafındaki diğer yapılarla da (alın, çene, yanak, dudak) uyum içerisinde olması gerekmektedir. Cerrahınız burun ile bu organların uyumunu altın oranı kullanarak sağlayacaktır.

Ancak gerektiğinde çene ucu veya elmacık kemiği gibi yapılara uygulanması gereken müdahalelerle ilgili önerilerini de size sunacaktır. Tüm bu konumlandırmalar, üç boyutlu sistemlerle ameliyat öncesi belirlenecektir.

Estetik cerrahi ameliyatlarında amaç sadece estetik burun ameliyatı olmak değil aynı zamanda nefes alma sorunlarının da çözümlenmesi olmalıdır. Burada önemli nokta, bazı nefes alma sorunlarının sadece estetik burun ameliyatı sonrası çözümlenebilmesidir. Ameliyat sonrası bir süre nefes alma sorunları olması iyileşme sürecinin parçalarından birisidir.

Ameliyat sonrasında, ameliyat adayının deri yapısına ve özelliklerine, ameliyat tekniğine bağlı olarak şişlik ve morluklar görülebilmektedir. 1 hafta 10 gün içerisinde bu görüntü normal haline dönecektir.

En iyi burun operasyonu başkalarının operasyon geçirip geçirmediğinizi sormadığı ve operasyon sonrası farklı bir görünüme sahip olmadığınız burundur. Yani yüzünüz ile uyumlu olan ve göze çarpmayan doğal bir burun estetiği sonucudur.

Yapılan burun estetiği ameliyatlarında doğal bir burun görünümüne ulaşılması, estetik burun operasyonu başarısını göstermektedir.

Operasyon olmak isteyen kişilerin burun yapısının yüzüne uygun ve estetik görünüm sağlayan bir yapıda olması için, cerrahın tavsiyelerine uyması ve yüzüyle uyumsuz olabilecek bir burun görünümü konusunda ısrar etmemesi önemlidir.

Operasyon sonrası başarılı ve doğal bir burun sonucu isteyen hastaların, bu görünümü sağlamak için, gerçekçi beklentiler içerisinde, cerrahı beklentileri konusunda iyi bilgilendirerek ne istediğini açıkça dile getirmesi önemlidir.

Özellikle hastaların gerçekçi olmamaları ve kendilerine seçtikleri rol modelin burnunu hekimlerinden isteyerek, yüzlerine uyumlu olup olmadığını dikkate almamaları durumunda, operasyon sonrası yüzdeki diğer yapılarla uyumsuz olan bir burun görünümü oluşacağından, cerrahınız ameliyatı yapmayabilir. Bilinmelidir ki, başkasında harika görünen bir burun sizin yüzünüzde farklı durabilir.

İyi bir burun estetiği sonucu; doğal görünümlü, yüze bakıldığında dikkat çekmeyen, yüzdeki diğer yapılarla ahenk içinde bir burun görünümü sunan ve gözlerin parlaklığı ve gülüşün ön planda olduğu mutlu bir yüz ifadesi sunar.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizimle info@ercandemiray.com • estetiksurgery@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz. Dr. Ercan Demiray muayenelerini, İstanbul Bağdat caddesinde ki merkezimizde gerçekleştirmektedir.