Doğum Sonrası Estetik Ameliyatlar - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Doğum Sonrası Estetik Ameliyatlar

Kadınların hayatlarında ki en önemli evrelerden biri, doğum ve doğum sonrası süreçtir. Bu süreçte kadınların vücut görünümlerinde hamilelik ve doğuma bağlı bir takım değişiklikler olabilmektedir.

Vücutta doğum sonrasında ve emzirmeye bağlı olarak, göğüs dokusunun azalmasına bağlı olarak göğüslerde küçülme ve sarkmalar görülebilir.

Karın bölgesinde hamileliğe bağlı olarak; karın kaslarında gevşemeler, deri elastikiyet bozuklukları sonucu deri gevşekliği, sarkmalar ve deri altı yağlanmaları görülebilir ve karın bölgesinde görünüm bozukluklarına neden olabilir.

Kollar ve bacaklarda yine aşırı kilo alımına bağlı olarak görülebilen yağlanmalar veya deri elastikiyet problemleri görülebilir.

Yine doğum sonrasında genital bölge de sarkmalar ve görünüm bozuklukları oluşabilmektedir.

Doğum sonrası estetik ameliyatlar; günümüzde, kadınların gerek psikolojik açıdan kendilerini iyi hissetmesi, gerekse sağlıklı ve fit bir görünüme ulaşabilmek adına kadınlar tarafından tercih edilebilmektedir.

Göğüs estetiği ameliyatları:

  1. Göğüs Büyütme Estetiği – Meme Büyütme Estetiği
  2. Göğüs Küçültme Estetiği – Meme Küçültme Estetiği
  3. Göğüs Dikleştirme
  4. Dikleştirmeli Göğüs Büyütme

Doğum sonrasında, kadınlarda hamilelik ve emzirmeye bağlı olarak göğüs dokusunda azalma ve göğüslerde küçülme, deri elastikiyetinin azalması sonucu sarkmalar görülebilir ve yukarıda listelediğimiz doğum sonrası göğüs estetik ameliyatları yapılabilmektedir. Bu ameliyatlar ancak emzirme sona erdikten sonra cerrahın onayı ile gerçekleştirilebilir.

Karın estetiği ameliyatları:

  1. Karın Germe veya Abdominoplasti
  2. Mini Karın Germe
  3. Vaser Liposuction
  4. Lazer Liposuction

Karın ve bel bölgesinde doğum sonrası karın kaslarının deformitesi ve deri elastikiyeti sorunları olabilmektedir. Eğer deri elastikiyeti ve karın kaslarında gevşeklik fazla değilse ve sadece yağlanma söz konusu ise muayene sonrası, kişinin durumuna bağlı olarak vaser veya lazer liposuction ameliyatları ile sorun çözümlenebilir.

Ancak yağlanma ile birlikte, deri elastikiyeti sorunu fazla ve deride sarkmalar söz konusu ve karın kasları deformitesi varsa, yağ alımı ile birlikte karın germe ameliyatı da gereklidir.

Tekrar çocuk sahibi olmak isteyen kadınların, öncelikle doğum yapıp, çocuk düşünmedikleri süreçte karın germe ameliyatı olmaları en sağlıklı olanıdır.

Genital bölge estetik ameliyatları:

Genital bölge sorunlarında, Labioplasti ameliyatları veya yağ enjeksiyonu ameliyatları yapılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizimle info@ercandemiray.com • estetiksurgery@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz. Dr. Ercan Demiray muayenelerini, İstanbul Bağdat caddesinde ki merkezimizde gerçekleştirmektedir.