Jinekomasti (Erkekte Meme Büyümesi) - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Jinekomasti (Erkekte Meme Büyümesi)

Jinekomasti yani erkeklerde görülen meme büyümesi, günümüzde oldukça sık görülen ve tedavi edilebilen bir hastalıktır. Erkekte meme büyümesi, sosyal hayatta bir takım kısıtlamalara neden olabilmekte, dar tişört giyememe, yüzme ve spor aktivitelerine katılamama gibi sorunlara yol açabilmektedir.

Jinekomasti yani erkekte meme büyümesi 3 şekilde ortaya çıkmaktadır. Meme de yağ oranının artmasına bağlı olarak görülen jinekomasti, yağ oranı ile birlikte glandular yani meme dokusunun büyümesine bağlı olarak görülen jinekomasti ve sadece meme dokusunun artmasına bağlı olarak görülen jinekomasti olarak sıralanabilir.

Günümüzde, jinekomasti yani erkekte meme büyümesi tedavisi; cerrahi yöntem, lazer liposuction ve vaser liposuction yöntemleri kullanılarak tedavi edilmektedir. Cerrahi yöntem, iz kalma olasılığı ve her iki memeden eşit derecede yağ dokusu alınamaması gibi dezavantajları nedeniyle çok tercih edilen bir yöntem değildir. Lazer liposuction ve vaser liposuction kombinasyonları da tedavilerde kullanılmakla beraber, çoğu zaman vaser lipo ile sertleşmiş glandular doku ve yağın alımı ve sonrasında ki sıkılaştırıcı etkisiyle, çoğu zaman tek başına başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizimle info@ercandemiray.com • estetiksurgery@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz. Dr. Ercan Demiray muayenelerini, İstanbul Bağdat caddesinde ki merkezimizde gerçekleştirmektedir.