Jinekomasti’den Nasıl Kurtulurum - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Jinekomasti’den Nasıl Kurtulurum

Günümüzde nedeni tam olarak belli, olmamakla beraber erkeklerde görülen meme büyümesi durumu sıklıkla gözlemlenmektedir. Kişiler kendilerini çok mutsuz hissedebilmekte ve sosyal ve günlük yaşamları bu durumdan etkilenmektedir.

Özellikle yaz aylarına girdiğimiz bu dönemde, dar tişörtler giyememekte ve deniz mevsiminde, kadın memesi görünümünden rahatsız olabilmektedirler. Bazı kişilerin karşı cinsle olan iletişimleri de bu görünümden dolayı etkilenebilmektedir.

Erkeklerde meme büyümesi, uzun dönemde kanser riski de taşıdığından, erken dönemde tedavi edilmesi gereken bir sorundur. Maalesef ilaçlar ile bu büyümeyi geri döndürmek veya kendiliğinden düzelmesini beklemekle sorun çözülmemekte, cerrahi müdahale gerekmektedir.

Jinekomasti tedavisi için günümüzde 3 yöntem kullanılmaktadır.

  • Vaser ile jinekomasti tedavisi
  • Lazer Liposuction ile tedavi
  • Cerrahi yöntem
  • Vaser + Lazer liposuction kombinasyonu

Bizlere en çok sorulan sorulardan birisi meme içerisinde bulunan yağ dokusu dışında meme dokusunda da bir artış söz konusu ise müdahale edilip edilemeyeceğidir.

Öncelikle eski teknik cerrahi yöntemlerin Dr Ercan Demiray tarafından çok tercih edilmediğini belirtmek isteriz. Yeni teknolojik vaser cihazının güçlü etkisi ile meme de yağ alımı yapılabildiği gibi sertleşmiş meme dokusuna da müdahale edilmektedir. Lazer cihazları da oldukça etkilidir. Bazı vakalarda vaser ile lazer cihazlarının kombinasyonu da gerekebilir.

Yağ alımı dışında meme dokusu ve hatta oluşmuş fazla deriye de müdahale edilebilmektedir. İyileşme süreci oldukça hızlıdır. Aynı gün hastaneden çıkabilirsiniz. Tekrarlama görülmez.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları nedir?

Jinekomasti ameliyatı ücretleri kişiye özel olarak belirlenmektedir. Yasalar çerçevesinde internet ortamında fiyatlarımızı yayınlayamıyoruz.

Bu ameliyatlar da fiyatı etkileyen faktörlerden birisi; vaser lipo cihazı, slimlipo veya smart lipo cihazları veya her ikisinin kombinasyonlarının kullanımları olmaktadır.

Jinekomasti ameliyat fiyatlarında ki dalgalanmaları; kullanılan cihaz ile birlikte, ameliyatın yapılacağı hastanenin standartları, cerrahin tecrübesi ve yapmış olduğu başarılı ameliyat sayısı da etkilemektedir.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizimle info@ercandemiray.com • estetiksurgery@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz. Dr. Ercan Demiray muayenelerini, İstanbul Bağdat caddesinde ki merkezimizde gerçekleştirmektedir.