Karın Germe Ameliyatları - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Karın Germe Ameliyatları

Karın germe (Abdominoplasti); karın bölgesinde, yapılan doğumlar ya da kilo alıp vermeler sonucu ortaya çıkan sarkma yani elastikiyet sorunlarının tedavisi için, erkekler ve kadınlarda uygulanan karın estetiği ameliyatları Karın Germe Ameliyatı olarak adlandırılır.

Karın Germe ameliyatları kimler için uygundur?

Kilo alıp vermelere veya doğum sonrasına bağlı olarak karın derisinde gevşemeler, sarkmalar, elastikiyet sorunları ve kaslarda bozulmalar olabilir. Ayrıca spor ve diyet yapılmasına rağmen bir türlü yerleşmiş yağlanmalardan kurtulamıyor olabilirsiniz. Karın bölgesinde görülen bu deformasyonlar estetik açıdan hoş bir görünüm oluşturmaz. Bu bölge kıyafet seçimlerin de problemlere, genel görünümde hoş olmayan bir görüntüye neden olur. Bu durumda kişilerin kendilerini kötü hissetmesine ve güven problemine yol açabilir.

Aynanın karşısına geçtiğinizde bu operasyona ihtiyaç olduğunuzu düşünüyorsanız ve karın bölgesinde ki bu sarkmalardan, fazlalıklardan kurtulmak sizi mutlu edecekse, rahatlıkla bikini ve dar kıyafetler giyebilmek istiyorum diyorsanız, Abdominoplasti ameliyatları cerrahınızın da buna uygunluğunuzu vurgulamasıyla sizin için uygun ameliyatlar olacaktır.

Karın Germe Ameliyatı yöntemleri nelerdir?

Mini ve tam karın germe olmak üzere iki çeşidi vardır. Mini karın germe sarkma ya da gevşeklik miktarı az ise tercih edilir. Yapılacak kesi daha kısadır ve göbek deliği çevresinde bir kesi olmaz. Tam karın germe ameliyatı ise, sarkma miktarı daha fazla ise tercih edilir. Her iki teknikte de karın bölgesine ve yan bölgelere liposakşın yapılabilir. Bu karın estetiği ameliyatları sırasında karın kaslarındaki gevşeklik ya da fıtık onarımları da yapılabilir.

Mini veya tam karın germeye uygunluğunuzu Op. Dr. Ercan Demiray belirleyecektir. Tam olarak sizin için hangi yöntemin daha sağlıklı ve başarılı sonuç getireceğini, kapsamlı bir muayene sonrasında belirleniyor olacaktır. Muayene sonrasında tam olarak ne istediğinizi, beklentilerinizi cerrahınızla paylaşmalısınız.

Hangi anestezi yöntemi kullanılmaktadır? Ameliyat süresi nedir?

Abdominoplasti ameliyatları genel anestezi altında yapılan ameliyatlardır. Genellikle ameliyat süresi 2,5-3 saat aralığında değişmektedir.

Şehir dışı veya yurtdışından gelen hastalarımız ne kadar süre İstanbul’da kalmalıdır?

Seçilecek ameliyat tekniğine göre değişmekle beraber, ortalama günlük hayata dönüş süresi bir haftadır. Ameliyat günü (istenirse refakatçiniz ile birlikte) 1 gece hastane de kalmanız gerekir. Sonrasında ikamet edeceğiniz yerde, bizim belirlediğimiz kontrol sürecine uyarak 1 hafta düzenli kontrollerle gözlem altında tutulursunuz.

İstanbul’da ikamet sorunu olan misafirlerimizin otel ve transfer organizasyonları ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Karın germe ameliyatından hemen sonra çocuk sahibi olabilir miyim?

Abdominoplasty ameliyatları genelde doğum sonrasında oluşan deformasyonların, sarkmaların, gevşemelerin düzeltilmesi ve sadece liposakşın tedavilerinin tek başına yeterli olmayacağı hastalarda önerilmektedir. Çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin doğumdan sonra bu ameliyatı olmaları daha uygundur. Çocuk sahibi olmadan karın estetiği ameliyatları olunmaz gibi bir genelleme yoktur. Ancak düz ve güzel bir karına sahip olmuşken, karın kaslarının ve derisinin tekrar doğumla birlikte deformasyona uğrayacağı düşünüldüğünde, karın germe ameliyatlarının doğumdan sonra yapılması daha uygun olur. Doğumdan 1 yıl sonra bu ameliyatlar yapılabilir.

Ameliyat sonrası korse kullanılacak mı ve ne kadar süre kullanmalıyım?

Ameliyat sonrasında korse kullanımı bu tarz ameliyatlar için gereklidir. Hayata hızlı adapte olmanızı ve ameliyat sonrası hedeflenen görünümü destekler. Operasyondan hemen sonra size sağlık personeli tarafından giydiriliyor olacaktır. Ne kadar süre kullanılması gerekliliği size doktorunuz tarafından bildirilecektir.

Karın Germe Ameliyatı öncesi sigara kullanımı kesilmeli midir?

Sigaranın hayatımıza hiç girmemesi ve her hangi bir cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmadan hayatımızdan çıkarılmış olması tabi ki önemlidir.
Ancak Abdominoplasti ameliyatlarında sigara kullanımının en az 2-4 hafta öncesinden bırakmış olmanız gerekir. Diğer plastik cerrahi ameliyatlarında(yüz germe hariç) bu süre 15 gün önce olarak kabul edilebildiği halde, karın germe ameliyatlarında kesinlikle 1 ay önceden bırakmak önemlidir.

Sigara kullanımınızı Op. Dr. Ercan Demiray’a mutlaka bildirmenizi tavsiye ederiz. Ameliyat günü öncesinde, sigara alımının önerildiği gibi kesilmemiş olması ameliyatınızın ertelenmesine neden olacaktır. Sigara kullanımı kan dolaşımını etkilediğinden, yara iyileşmesini geciktirmekte ve ameliyatınızda sorunlara neden olabilmektedir. Sigara kullanımı komplikasyon riskini arttırmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı öncesi bilinmesi gerekenler nelerdir?

• Bu ameliyatlar genel anestezi altında yapılır. Dolayısıyla ameliyat öncesi doktorunuzun belirleyeceği süre zarfında (yaklaşık 8-9 saat) oruç tutar gibi aç olmanız önemlidir.

• Sigara kullanımı 1 ay öncesinden mutlaka kesilmelidir.

• Ameliyattan yaklaşık 1 hafta 10 gün kadar önce bitki çayları, aspirin tarzı kan sulandırıcılar ve vitaminlerin kesilmesi gerekir.

• Ameliyat günü oje veya renklendirici kapatıcılar, makyaj olmamalıdır.

• Daha önceden bir ameliyat geçirdiyseniz veya düzenli bir ilaç kullanımınız varsa, sağlığınızla ilgili küçük bir ayrıntıyı bile anestezi doktorunuza bildirmeniz gerekir.

• Ameliyat önce yapılacak kan tahlilleri ve anestezi muayenesi için ameliyattan yaklaşık 1 hafta kadar önce hastaneye işlemleriniz yapılmak üzere gelmenizi tavsiye ederiz.

• Ameliyat gecesi hastanede 1 gece yatış yapmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda cerrahınızın onayına göre bu süre 2 geceye çıkabilir.

Karın Germe Ameliyatlarından sonra normal hayat dönüş süreci ne kadardır?

Abdominoplasty ameliyatlarından sonra normal hayatınıza dönüşünüz için yaklaşık 1 hafta 10 gün kadar süre gerekmektedir. Ancak bilindiği üzere herkesin iyileşme ve toparlanma süreci değişkenlik göstermektedir. Tam olarak karının esas şeklini alması ve başarılı sonucu ulaşım yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

Karın Estetiği Ameliyatlarından sonra iz kalır mı?

Abdominoplasti ameliyatlarının usta ve tecrübeli bir elde yapılıyor olması oldukça önemlidir. Sadece karın germe değil pek çok ameliyattan sonra iz kalabilecektir. Ancak cerrahınız bu izleri doğal izlerin bulunduğu bölümlerde veya görünmeyen bölgelerde konumlandıracaktır. Bu ameliyatlardan sonra izler bikini bölgesinin altında kalacağından rahatlıkla bikini giyilebilir. İzleri soluk bir renk halini alması yaklaşık 1 yıl civarında sürer. Sonrasında belli belirsiz bir görünüme ulaşabilir. Lazer tedavileriyle çok daha belirsiz hale getirilebilir. Bu ameliyatı olmuş kişiler, çoğunlukla vücutları çok daha orantılı ve hoş bir görünüme ulaştığından bu soluk izlerden genelde rahatsız olmazlar ve bikini altında kalacağından mayo veya bikini giyebilirler.

Karın Germe ameliyatı fiyatları nedir?

Yasalar gereği karın germe ameliyat ücretlerini sitemizde yayınlamıyoruz. Ancak kişinin genel durumuna, ameliyata uygunluğuna göre, kapsamlı bir muayene sonrasında karın germe ücretiniz belirlenecektir.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizimle info@ercandemiray.com • estetiksurgery@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz. Dr. Ercan Demiray muayenelerini, İstanbul Bağdat caddesinde ki merkezimizde gerçekleştirmektedir.