Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Kepçe kulak görünümü toplumumuzda özellikle çocuklarda sıklıkla karşılaşılan ve gerek çocukları gerekse yetişkinleri psikolojik ve ruhsal olarak etkileyebilen sağlık ve estetik görünüm sorunlarından birisidir.

Kepçe kulak ameliyat fiyatları yapılacak ameliyat seçimine ve kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Kullanılan yöntemler;

  • Cerrahi kepçe kulak ameliyatı
  • İple kepçe kulak estetiği yöntemleridir.

Cerrahi yöntemle yapılan kepçe kulak ameliyatı, kulak kıkırdağının düzeltilmesi ve kulak arkasından yapılacak kısa bir kesi ile kulakta kalıcı dikişler atarak, kulağın istenilen estetik görünümünün sağlanması işlemidir. Kalıcı ve güvenilir, sağlam bir yöntem olduğu kabul edilir.

Bu teknik ile yapılan kepçe kulak ameliyatı fiyatları kulağın yapısının zorluk derecesine, kullanılan malzemeye, kullanılan anestezi yöntemi ve cerrahın tecrübesine göre değişkenlik göstermektedir.

İple asma yöntemi ile yapılan ameliyatlar için kişinin bu yönteme uygunluğu önemlidir. Genellikle kulak deformite sorunu çok olmayan kişiler için uygun olabilmekle beraber, kalıcı ve uzun dönemli bir yöntem değildir. Tekrarlanması gerekebilir.

Çocuklarda kepçe kulak ameliyatları için en uygun zamanlama okul öncesi çağdır. Okul başlangıcı sonrası arkadaşları ve çevresiyle olan olumsuz iletişim çocuğun psikolojisini etkileyebilir. Ayrıntılı bilgi için kepçe kulak estetiği yazımızı okuyabilirsiniz.

Çocuklarda genellikle genel anestezi altında yapılması uygun olan bir ameliyattır.

Yetişkinlerde lokal anestezi yöntemi ile de yapılabilir.

Ameliyat sonrası yaklaşık 1 hafta süresince özel bir bandaj veya cerrahınızın önerisine göre tenisçi bandajı kullanılmalıdır.

Kepçe kulak ameliyatları genellikle iyi sonuç veren, başarılı sonuç veren ameliyatlardır.

Kepçe kulak estetiği fiyatlarını yasalar izin vermediğinden sitemizde yayınlayamıyoruz. Ancak aşağıda ki iletişim bilgilerinden fiyat bilgisi ve randevu alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizimle info@ercandemiray.com • estetiksurgery@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz. Dr. Ercan Demiray muayenelerini, İstanbul Bağdat caddesinde ki merkezimizde gerçekleştirmektedir.