Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonları; vücudun meme, bacaklar, yüz, popo gibi bölgelerinde dolgunluk ve dirilik sağlamak amaçlı kullanılan bir estetik cerrahi uygulamasıdır. Yağ enjeksiyonlarını klasik yağ enjeksiyonları veya kök hücreli yağ enjeksiyonları olarak iki bölüme ayırabiliriz.

Yağ enjeksiyonu için alınan yağlar vücudun hangi bölgelerinden alınmalıdır?

Yağ alımı veya yağ emme işlemi vücudun özellikle karın ve bel bölgesinden veya kalça, kol ve bacaklardan alınabilmektedir. Böylece liposuction (yağ alımı) ve yağ enjeksiyonu gibi iki estetik cerrahi uygulama aynı operasyon esnasında yapılmaktadır.

Kök hücreli yağ enjeksiyonun klasik yönteme göre avantajı nedir?

Klasik yağ enjeksiyonlar da enjekte edilen yağın %70’i bir süre sonra vücut tarafından emilmektedir. Dolayısıyla uzun dönemde kalıcı bir dolgunluk sağlanamaz.

Ancak kök hücreli yağ enjeksiyonları, uzun dönemde %75 oranında kalıcılık sağlamaktadır.

Kök hücre ile yağ enjeksiyonukalıcı dolgunluk sağlar mı?

Yağ enjeksiyonu işleminden önce; kök hücreler çevre dokulardan ayrıştırma yapılıp yoğunlaştırılıyor. Bu kök hücrelerinin yağ enjeksiyonu ile birlikte verilmesi işlemi kök hücreli yağ enjeksiyonu olarak adlandırılmaktadır.

Yağ enjeksiyonları kök hücreli yapıldığı zaman kalıcılıkları %75’e çıkmaktadır. Böylece; kök hücreli yağ enjeksiyonları, 2 yılda bir yenilenmesi gereken normal yağ enjeksiyonlarına kıyasla uzun dönemde yüksek kalıcılık avantajı sunmaktadır.

İşlem öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Bu işlemden 10 gün kadar öncesinde asprin tarzı kan sulandırıcılar, bitki çayları ve vitaminlerin kesilmesi gerekmektedir.

Yağ enjeksiyonu fiyatları

Yağ enjeksiyonu fiyatları, işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne, sayısına ve kullanılacak kit miktarına bağlı olarak değişmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizimle info@ercandemiray.com • estetiksurgery@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz. Dr. Ercan Demiray muayenelerini, İstanbul Bağdat caddesinde ki merkezimizde gerçekleştirmektedir.