Popo Büyütme - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Popo Büyütme

Popo büyütme estetiği, vücutta genel olarak yaşlanmaya bağlı ya da doğum, aşırı kilo alıp vermeler sonucu meydana gelen gevşeme ve sarkmalar için yapılabildiği gibi, daha kıvrımlı ve büyük bir görüntü elde etmek için de yapılabilmektedir. Bunun dışında popoyu küçültmek veya daraltmak için de uygulanabilir.

Popo büyütme ameliyatları en çok tercih edilen ameliyatlardandır.

Popo ve kalçanın estetik görünümü yüzyıllardır kadın ve erkek için vücudun fit ve seksi görünümünde önemli bir yer edinmiştir. Kadınlar için doğurganlığı ve cinsel çekiciliği de ifade etmektedir. Popo ve kalça bölgesinde ki istenmeyen görünümler estetik cerrahi ile estetik ve diri bir görünüme ulaştırılabilir.

Popo Estetiği ameliyatları;

* Popo Büyütme Implant (silikon)kullanılarak

* Popo Dikleştirme -Kaldırma

* Popo büyütme yağ enjeksiyonu ile

* Popo Germe

* Popo Küçültme

Olarak sıralanabilmektedir.

Popo estetiği operasyonları, yaşlanmaya veya aşırı kilo alıp vermelere bağlı olarak, sarkmış ve yağlanmış popo bölgesinde daha feminen bir görünüm için liposuction ve/veya popo kaldırma ameliyatları şeklinde yapılabildiği gibi, daha büyük ve diri bir popo elde etmek maksatlı popoya implant yerleştirme vasıtasıyla da yapılabilir. Liposuction ve popo protezleri kombine olarak da uygulanabilir.

Gevşeme ve sarkmalar için popo kaldırma veya dikleştirme ameliyatları yapılırken, popo büyütme için popo protezleri yerleştirilir. Bu protezler, meme protezleri gibi silikondan yapılmıştır.

Protezler yuvarlak ve anatomik implantlar olmak üzere 2’ye ayrılır. Kişinin vücut yapısına göre bu protezlerin seçimi belirlenir. Ancak çoğunlukla anatomik implantlar tercih edilebilmektedir.

Protezler özel olarak dizayn edilmiş olup kas altına yerleştirilirler.

Protezler oturma yüzeyinde olmadıkları için basınca maruz kalmazlar ve patlama riskleri yoktur. Hastalar bir hafta sonra günlük hayatlarına dönebilirler.

Popo büyütme ameliyatlarında diğer bir yöntem popoya yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonları çok tercih ettiğimiz bir yöntem değildir. Çünkü bazı dezavantajları mevcuttur.

Yağ enjeksiyonlarında enjekte edilen yağ, bir süre sonra vücutta emilmeye başlamaktadır. Dolayısıyla başlangıçta istenilen görünüm elde edilirken zamanla yağın absorbe edilmesine bağlı olarak işlemin tekrarlanması gerekebilmektedir. Ancak yağ transferleri ile daha doğal bir görünüm elde edilebilmektedir.

Popo kaldırma ameliyatları genel anestezi altında yapılan ve yaklaşık 2-4 saat süren ameliyatlardır. Türkiye’de kalış süresi en az 5 gündür.

Popo estetiği ameliyatı sonrası yaklaşık 3 ile 4 hafta korse giyilmesi gereklidir. Hasta aynı gün oturabilir fakat uzun saatler oturulması tavsiye edilmez.

Yurtdışı veya şehir dışından gelecek hastalarımız için 5 gün kalış yeterlidir. 1 gece hastane de refakatçi ile birlikte kalınabilir.

Popo büyütme, dikleştirme veya küçültme ameliyatları diğer estetik cerrahi ameliyatları ile kombine olarak da yapılabilmektedir. Meme büyütme küçültme ameliyatları, bacak germe, liposuction ve karın germe vs. gibi ameliyatlarla kombine olarak uygulanabilmektedir.