Vaser Liposuction ile Lazer Liposuction Farkı Nedir? - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Vaser Liposuction ile Lazer Liposuction Farkı Nedir?

Bu yazımızda sizlerin en çok sorduğu sorulardan biri olan Vaser Liposuction veya Vaser Lipolizile Lazer Liposuction veya Lazer Lipoliz olarak isimlendirilebilen son teknolojik yağ aldırma tekniklerinin farkını anlatıyor olacağız.

Bölgesel yağlanmalar genellikle gerek kadın gerekse erkeklerde günlük ve sosyal hayatı ciddi oranda etkileyebilmektedir.

Örneğin, simit görünümü olarak adlandırılan karın ve bel çevresi yağ fazlalıkları, pantolon düğmelerinin kapanmaması ve otururken veya ayakta konforsuz bir hissiyat vermenin dışında, hoş olmayan bir dış görünüme neden olur. Yine basende ki veya kalçalarda ki bölgesel yağlanmalar ve kilo fazlalıkları da kişilerde vücudun fit görünümünün bozulmasına neden olmaktadır.

Erkeklerde göğüslerde görülen kadın memesi görünümü de gerek dış görünüm gerekse sağlık açısından olumsuz bir etki oluşturur. Bu gibi bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için eski yağ aldırma tekniğinden ziyade, yeni teknik vaser veya lazer liposuction uygulamaları etkili sonuçlar vermektedir. Peki bu iki tekniğin farkları nelerdir?

Vaser Liposuction ile yağ aldırma

  • Bölgesel yağlanmaların ultrasonik ses dalgaları aracılığıyla sıvı haline getirilmesi ve dışarıya alınması işlemidir.
  • Avantajı; damarlar, sinirler, cilt ve kaslar gibi yapılara zarar vermeden direk yağ hücrelerini hedefliyor olmasıdır.
  • Direk yağ hücrelerini hedeflemesi, diğer tekniklere oranla çok daha hızlı bir iyileşme süreci olanağı vermektedir.
  • Diğer bir avantajı ise vücut yapılarına zarar vermemekle beraber, alınan yağlara da zarar vermediğinden, vücudun ihtiyacı olan bölgelerine alınan kendi yağlarınız enjekte edilebilir.
  • Vaser ile yağ alınması dışında, uygulama yapılan bölgede deride sıkılaşma da sağlanmaktadır.
  • Yağların ultrasonik vaser ile parçalanması sonrasında sıvı haline gelmesi ve kendiliğinden vücut tarafından atılması işlemi (cerrah tarafından dışarı alınmadan) vaser lipoliz olarak adlandırılmaktadır.

Lazer Liposuction ile yağ aldırma

  • Yağların lazer enerjisi kullanılarak parçalanması ve dışarı alınması işlemidir.
  • Genel anestezi altında yapılan yapılan slim ve smart lipo adında cihaz formları bulunan yağ aldırma yöntemidir.
  • Etkili yeni teknik yağ aldırma yöntemlerindendir.
  • Lazer enerjisi ile eritilen yağların vücut tarafından kendiliğinden atılması işlemi Lazer Lipoliz olarak adlandırılmaktadır.

Her iki teknik sonrasında da 3 hafta süresince medikal korse giyilmesi gereklidir. Korse tedavinin bir parçasıdır ve 3 hafta sonrasında korse giymeyen kişilerle giyen kişiler arasında sonuçlar farklıdır.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizimle info@ercandemiray.com • estetiksurgery@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz. Dr. Ercan Demiray muayenelerini, İstanbul Bağdat caddesinde ki merkezimizde gerçekleştirmektedir.