Brezilya Popo Estetiği - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Brezilya Popo Estetiği

Bazı insanlar popolarının doğuştan dolgun olmaması, yaşlandıkça veya kilo verince sarkma olması sebeplerinden dolayı son yıllarda yapılan plastik cerrahi alanındaki istatistiklere göre Brezilya popo estetiği operasyonlarının sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Brezilya popo büyütme operasyonu popoyu büyütmek ve şekillendirmek için kişinin kendi yağının kullanıldığı bir popo büyütme operasyonu türüdür. Cerrahınız vücudunuzun diğer bölgelerinden (kalça,karın ve basen gibi) vaser liposuction yöntemiyle,  vücudunuzda insizyon yaparak yağ alır ve poponuzun spesifik alanlarına işlemden geçen yağı enjekte eder. Böylece daha dolgun ve dik görünümlü bir vücut profili oluşur.

Yağ transferi için popo etrafında 3-5 insizyon yapılır. Popo ameliyatlarının diğer formlarından farklı olarak, örneğin silikon implantı yerleştirme gibi, brezilya popo estetiği ameliyatı ile daha doğal bir görünüm elde edilir ve enfeksiyon riski daha azdır. Operasyondan hemen sonra yağ hücrelerinin alındığı bölgelerde morarma ve şişlik olabilir. Ağrı az olmakla birlikte, ilaçlarla kontrol altına alınabilir.

Cerrahınız, ameliyattan sonra liposuction uygulanan bölgeleri tedavi etmek için özel bir korse giymenizi isteyebilir. Hastanın, yağın alındığı bölgenin düzgün bir şekilde iyileştiğinden emin olması için bu giysiyi üç ile dört hafta boyunca giymesi önerilmektedir. Bu yöntem aynı zamanda ödemi minimum miktarda tutmak, rahatsızlığı azaltmak ve cildin toplanmasına yardımcı olmak için de kullanılır.

Operasyondan sonra doktorunuzun ön gördüğü sürelerde doğrudan poponuzun üstüne oturmamanız gerekir. Hastalara genelde karınlarının üstünde ya da yan dönük olarak uyumaları önerilir. Hastaların oturması gerekiyorsa çember şeklinde ya da şişme bir yastık kullanımı önerilir. Bir ay sonra hızlı ve tempolu yürüme gibi hafif etkinlikler yapılabilmektedir. Brezilya popo estetiği olacak hastalar için genel anestezi tercih edilir. Bu nedenle hastalar bir gece hastanede istirahat etmektedir.

Randevu Alın
Takip Edebilirsiniz