Yüz Germe - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Yüz Germe

Yüz Gençleştirme

Yüz Germe ve Yüz Gençleştirmenin önemi, yıllar geçtikçe yer çekiminin etkisi, güneşin zararlı etkisi, yüz mimik kasların aşırı çalışması, günlük yaşamın stresi, tekrarlayan kilo alıp vermeler ve ailevi eğilim yüzde yaşlı görünüme yol açar. Dudak ve yanak çizgileri derinleşir, yanak ve gerdan sarkar, boyunda yağlanma ve katlanmalar olur. Fazla yağların alınması, gevşemiş kasların gerilmesi, büzüşmüş ve bollanmış fazla derinin çıkarılması ile derinin yeniden şekillendirilmesi ile genç yüz görünümü elde edilir. Genellikle göz kapağı ameliyatı ve alın germe kaş kaldırma ameliyatları ile birlikte yapılır. Gerektiğinde Yüz Germe, burun estetiği, elmacık kemiklerinin büyütülmesi, kırışıklara yağ enjeksiyonu, Laser tedavisi, Botox uygulaması, çene ucunun yeniden şekillendirilmesi gibi işlemler eklenebilir.

YÜZ GERME ESTETİĞİ

Yüz bölgesinde ilerleyen yaş ve birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırıldığı cerrahi işlemler yüz germe estetiğini oluşturmaktadır. Yüz germe estetiğinin amacı, hastanın doğal ve genç bir yüze sahip olmasıdır.

Yüzlerine yorgun, üzgün ve yaşlı bir ifade katarak kadınların psikolojisini olumsuz bir şekilde etkileyen ve onları üzen deformasyonlar yüz germe ya da gençleştirme estetiğiyle silindiğinde kişi olduğundan 10-15 yaş daha genç bir görünüme kavuşmaktadır. Sarkma, derin çizgiler, fazla yağ dokusu ve fazla deri giderildiği için yanak, dudak kenarları, boyun bölgesi gergin, canlı, doğal, genç ve daha dinamik görünmektedir. Belirsiz ameliyat izi hasta için bir kaygı unsuru olmamaktadır.

Genellikle orta yaş ve üzerinde olan hastaların yanı sıra genetik nedenlere bağlı yüzde deformasyonlar oluşan genç hastalar da yüz germe estetiğiyle tedavi edilmektedir.

Yüzdeki yaşlılık belirtileri nelerdir?

Yüzdeki deformasyonlar ve yaşlılık belirtileri, dudak ve yanak çizgisinin belirginleşmesi, boyunda sarkma, yağlanma, katların oluşumu, yanaklarda sarkma ve çene altında izler şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Yüz estetiğinin bozulmasına yol açan faktörler
Yaşın ilerlemesi – Genetik yatkınlık – Yer çekimi – Zararlı güneş ışınlarıyla yoğun bir şekilde direkt temas – Sigara alışkanlığı – Sık sık kilo alıp vermek – Stresli yaşam tarzı – Yoğun mimik kullanımı – Bilgisayarı yoğun olarak kullanmak…

Kimler yüz germe operasyonu yaptırabilir?

Ortalama 40 yaş ve üzerinde olanlar40 yaş altında olmasına karşın, boyun, yüz ve dudak kenarlarında sarkma olanlar. Yanaklarında sarkma olanlar – Dudak ve yanak çizgisi belirgin ve derin olanlar – Boynunda sarkma, yağlanma ve katlanma olanlar – Ameliyatı riske sokacak sağlık sorunu bulunmayanlar – Ameliyata psikolojik olarak hazır olup, ameliyat sonuçlarıyla ilgili gerçekçi beklentiler içinde bulunanlar.

Yüz germe estetiğiyle birlikte hangi estetik işlemler yapılabilir?

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Hasta sigara kullanıyorsa, ameliyat öncesi ve sonrasında bu alışkanlığından bir süre vazgeçmesi gerektiğini bilmelidir. Ameliyat öncesi hasta muayenesinde hastanın varsa alkol, sigara ve zararlı madde alışkanlığıyla, hipertansiyon, kalp ve damar, karaciğer gibi hastalıklarıyla ilgili bilgiler estetik cerrah tarafından değerlendirilir. Ameliyat planlaması hastanın yüz ve boynundaki deformasyonun şiddetine göre cilt dokusu, kemik yapısı, yağlanma miktarı ve yaygınlığı, sarkma derecesi dikkate alınarak yapılır.

RANDEVU ALIN
Takip Edebilirsiniz