Lazer Lipoliz - Operatör Doktor Ercan Demiray
Skip links

Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz ve Lazer Liposuction nedir?

Vücudun belirli bölgelerinde birikmiş yağların, lazer yardımıyla eritilerek cerrahınız tarafından dışarı alınması sonucu, vücuda şekil vermek ve fazla olan bu yağlanmadan kurtulmak maksatlı kullanılan yağ aldırma tekniğine lazer liposuction denir.

Yine aynı şekilde lazer enerjisi kullanılarak parçalanan yağın, zamanla vücut tarafından metabolize edilerek sıvı halinde dışarı atılması işlemine ise lazer lipoliz denilir.

Lazer enerjisi kullanılarak fazlalık yağlar alınırken, her iki yöntemde uygulanır. Op. Dr. Ercan Demiray, genişlemiş yağ hücrelerini lazerle parçalayarak ve eriterek dışarı alırken, sonrasında bu parçalanmış yağların zamanla sıvı haline dönüşerek vücut sıvıları ile dışarı atılması süreci de devam etmektedir.

Lazer veya Klasik Liposakşın?

Bölgesel yağlarınızdan kurtulmak için bilinen en etkili yöntem klasik yağ alma yöntemidir. Ancak, eski yöntemlerle yapılmakta olan liposakşın yöntemiyle uygulama yapılan bölgede; deride sarkma, girintili çıkıntılı görünüm, morarma gibi bir takım dezavantajlar mevcuttur. Son yıllarda gelişen lazer teknolojisiyle beraber, geleneksel liposuction yöntemine bağlı olan bu olumsuzluklar minimum düzeye indirilebilir.

Lazer liposuction kimler için uygun bir yağ aldırma yöntemidir? Bir zayıflama ameliyatı mıdır?

Lazerle yağ aldırma uygulamaları, kesinlikle bir zayıflama ameliyatı değildir. Bu yağ aldırma tekniği, özellikle vücut dış görünümü normal olan ancak karın, basen, kalça, bacak, kollar, sırt ve gıdı gibi bazı bölgelerde fazlalık yağları olan kişilerde kullanılması uygun olan bir vücut sıkılaştırma yöntemidir.

Yeni teknik lazer cihazlar nasıl çalışır?

Lazer cihazları yağ dokusunu eriterek, aynı zamanda yüzeyde ki deriyi de sıkılaştırarak etki ederler. Böylece geleneksel yağ alımı sonrasında görülebilecek deri sarkmaları gözlenmez. Aynı şekilde örneğin doğum sonrası ya da aşırı kilo alıp verme sonrası gelişen elastikiyet kayıplarında normal liposuction kullanılamazken; yeni yağ aldırma teknikleri, deriyi sıkılaştırma özellikleri nedeniyle rahatlıkla kullanılabilmektedir. Lazer ile yağ aldırma tekniklerinin bir diğer avantajı, lazerin yağ dokusunu eşit derecede eritebilmesi özelliği nedeniyle, normal liposuction da görülebilen engebeli görünüm riskini minumum düzeye indirgemesidir.

Ayrıca lazerle işlem sonrasında, işlem yapılan bölgede oluşabilecek morluklarda azalmaktadır. Daha önce geleneksel yöntemlerle liposuction olmuş hastalarda da lazerle yağa alımı etkili bir şekilde uygulanabilir. Dr Ercan Demiray, kişinin özelliklerine göre lazer operasyonlarında slim lipo cihazını kullanmaktadır.

Lazer ile liposakşın yöntemi sonrası aynı bölgede tekrar bir yağlanma olur mu?

Lazer lipoliz yöntemi ile vücudunuzda bulunan ve genişlemiş olan fazlalık yağ hücreleri alınmaktadır. Vücutta ki yağ hücrelerinin sayısı, ergenlik çağı sonrasında zaten tamamlanmıştır. Bölgesel kilo fazlalıkları; yağ hücrelerinin dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşam sonrasında genişlemesi ve vücudumuzun karın, basen, popo gibi bölgelerinde hoş olmayan bir görüntü oluşturması sonucu oluşur.

Lazer liposuction sonrasında bu genişlemiş yağ hücreleri parçalanarak dışarı alınmaktadır. Yağ hücresi alınmış bölgede tekrar yağ üretimi olamayacaktır. Yağ hücreleri sayısında da tekrar bir artış olmayacağından, lazerle yağ alınmış bir bölgede tekrarlayan bir yağlanma görülmez.

Ancak laser lipoliz olduğunuz bölgelerde, hala alınmamış ve normal yapınızda bulunması gereken yağ hücreleri bulunmaktadır. Bu yağ hücreleri sizin yaşamınızda gerekli olan yağ hücreleridir. Dolayısıyla kişiler, düzenli ve dengeli bir şekilde beslenmezler ve hareketsiz bir hayat sürdürmeyi alışkanlık haline getirirlerse, bu bölgelerde bulunan diğer yağ hücreleri de genişlemeye başlayabilir ve kilolu görünüm tekrar ortaya çıkabilir.

Hangi anestezi yöntemi uygulanmaktadır?

Bu uygulamalar kişiye göre genel ya da lokal anesteziyle yapılabilir. Ağrılı bir yöntem olmadığı için kişi günlük hayatına hızla dönebilir.

Lazer ile yağ aldırma uygulaması ne kadar sürmektedir?

Lazer uygulama süresi uygulanan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle tek bir bölge için yaklaşık 45 dakika ile 1 saat aralığında sürer. Her eklenen bölge için bölgenin büyüklüğüne ve yağ oranına göre değişkenlik göstermektedir.

Bu operasyonlardan sonra normal hayata ne zaman dönebilirim? Şehir dışı ve yurtdışı lazer lipo adayı ne kadar süre İstanbul’da kalmalıdır?

Lazer ameliyatlarından sonra hastanede isteğinize göre 1 gece yatış yaparak, ertesi günü çıkış yapabilirsiniz. Gece kalışınız için sizden ekstra bir ödeme talep edilmez. Veya hastanede ki odanızda 3-4 saatlik bir dinlenme süresi sonrası yürüyerek kalacağınız yere gidebilirsiniz. 3 gün içerinde normal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz.

Şehir dışından veya yurtdışından gelen hastalarımızın İstanbul’da 3 gün kalmaları yeterlidir. Sonrasında ülkelerine dönüş yapabilirler.

Slim laser lipo sonrası korse kullanılacak mı? Nereden temin edebilirim? Ne kadar süre ile kullanmalıyım?

Liposuction ameliyatları sonrası belirli bir süre korse kullanımı, ameliyat sonrası başarı için önemlidir.

Bizim tarafımızdan temin edilen medikal korseler, ameliyathaneden çıkmadan önce size tıbbi görevliler tarafından giydirilir. Korse kullanım süresi sizin vücut yapınıza göre doktorunuz tarafından belirlenmektedir. Genellikle ortalama olarak 2-3 hafta giyilmesi gereklidir.

Lazerle lipoliz ameliyatları diğer estetik ameliyatlarla kombine uygulanabilir mi?

Evet. Lazer operasyonları ile yağ aldırırken karın germe, meme büyütme, meme dikleştirme, burun estetiği, göz kapağı estetiği, kaş kaldırma gibi ameliyatlar kombine olarak, uygunluğunuza göre yapılabilmektedir.

Lazer liposuction fiyatları nedir?

Lazerle yağ aldırma fiyatları, kişilere ve vücut bölgelerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

RANDEVU ALIN
Takip Edebilirsiniz